Je lacnejšie nakupovať potraviny online?

Potrebujete urobiť svoj plánovaný výlet do supermarketu, ale jednoducho sa necítite na tú jazdu a chodiť medzi regálmi a hľadať jednotlivé výhody? Čo ak vám povieme, že môžete sedieť doma za počítačom a postarať sa o nakupovanie na celý týždeň cez zopár kliknutí myšou? Znie to skvele, ale musí tam byť nejaký problém, nie?

Nie, nemusí. V skutočnosti, ak nakupujete opatrne, môžete pri nákupe potravín online, ušetriť peniaze a nevystavovať sa žiadnemu riziku.

Ešte predtým, než si to celé vysvetlíme, rozdelme dva základné typy online nákupov potravín. Môžete si objednať online z webových stránok a nechať si potraviny poslať domov. Ihneď, do niekoľkých dní, k presnému dátumu. Alebo si môžete objednať on-line v miestnom supermarkete a potom si tovar vyzdvihnúť.

Prepravné náklady

Dodaním potravín domov šetríte peniaze, ktoré by ste inak minuli na palivo alebo verejnú dopravu, aby ste sa dostali do obchodu. Ak zaplatíte poplatok za doručenie, budete to mať na bločku a môžete ľahko zistiť, či to stojí viac ako vaše prepravné náklady. Niektoré stránky ponúkajú dopravu zdarma, často pre nákupy od istej ceny. Iní majú odstupňované poplatky v závislosti od veľkosti objednávky. Niektorí vám prepravné náklady odpustia od po prvom nákupe, aby si vás udržali na zozname zákazníkov.

Ako ušetriť?

Tu je zopár tipov ako nakupovať potraviny lacnejšie:

  • Zorganizujte si svoj nákup: Majte zoznam, visita il sito web, naplánujte presne, čo potrebujete a presne to kúpte. Oproti kamennému obchodu môžete takto usporiť na tom, že sa vám nestane, že zbadáte ďalších 20 vecí pri prechádzaní uličkami. Tiež sa nemusíte obávať prejsť s deťmi okolo pultu so sladkosťami. Zároveň máte viac času si to premyslieť. Dajte si prestávku a pokračujte neskôr.
  • Veľké balenia: rodinné balenia sú spravidla úspornejšie. A keďže vám to niekto privezie, nemusíte sa obávať ako dostanete tovar domov. Tovar ako cereálie alebo káva môžu byť robiť pri väčších baleniach zásadný rozdiel.
    Výpredaje: Sledovať akcie sa vyplatí. Prezrite si propagačné materiály a kupóny.
  • Porovnávajte: Pre porovnanie nemusíte ísť do iného obchodu, stačí prejsť na inú stránku. Môže sa stať, že vďaka akciám sú niektoré tovary lacnejšie na jednom miest a iné tovary lacnejšie u konkurencie. To predsa nie je žiaden problém – nakúpite na dvoch stránkach, v dvoch obchodoch. A stále sedíte doma.

Nevýhody

Najpodstatnejšou nevýhodou môže byť, že nie všetky druhy potravín sa dajú kúpiť online. Tento štýl nakupovania sa predsa len hodí viac na balené a trvanlivé potraviny. Ak máte radšej nebalené potraviny predávané voľne, môže to byť trochu komplikovanejšie. Online obchody s potravinami – najmä tie, kde sa dá skutočne ušetriť – nepredávajú čerstvé produkty vôbec. Je to logické, pretože napríklad náklady na chladenie v skladoch alebo v dodávkach sú ďalšími nákladmi. A tie zvyšujú ceny.

V niektorých prípadoch online obchody trvajú na nákupoch väčších množstiev a to tiež nemusí byť vhodné pre každého. Ak patríte medzi tých, ktorí nenakupujú do zásoby a neradi skladujú, online nakupovanie potravín asi tiež nebude pre vás. Prirodzene, toto nemusí byť len osobná preferencia. Môže ísť jednoducho o to, že to nemáte kam dať.

A záverom možno len dodať, že nevýhodou je tiež strata osobného kontaktu. U mäsiara, pekára, zeleninára máte možnosť prehodiť s predavačom či predavačkou zopár slov a tí vám radi ochotne poradia. Hoci online komunikácia funguje tiež, už je to predsa len iné.

Pri všetkých problémoch a nevýhodách sa však môžete utešovať myšlienkou na čas a peniaze, ktoré ste ušetrili, clicca qui.