Daj žene do ruky motorku…

Po dlhšom čase sa priateľ konečne odhodlal ku kúpe novej motorky. Nechcelo sa mu cestovať do práce autom.  To ale nevedel čo ho ešte čaká … Priateľ sa už dlho odhodlával kúpiť si motorku. Auto mal, ale v letných mesiacoch a dlhých kolónach sa chcel premiestňovať z a do práce rýchlejšie. Kúpa motorky teda konečne prišla. Mal odložených niekoľko stoviek a tak sme sa spoločne pustili do hľadania. Presurfovali sme množstvo inzerátov a vyberali si čo nám pribudne na dvore. Ak sme aj našli dobrú cenu, nevyhovovala nám motorka. No vážne – na fotkách bola ako cukrík. Keď sme dorazili na miesto stretnutia, motorka nesvietila, mala množstvo škrabancov a z neodfotenej strany dokonca prasknuté plasty.

auto sme už mali, teraz bola na rade motorka

To ako vážne!? Majiteľ nás samozrejme presviedčal, že je to ok a oprava je takmer zadarmo. Rozhodne sme ale už nechceli veriť človeku, ktorý klame samotným inzerátom. Škoda cesty. Voľba padla nakoniec na skúter. Stredný obsah, krásne prevedenie a dobrý výkon v pomere k cene. Ešte v ten deň nám zdobila dvor. Priateľ sa rozhodol na prevetranie svojho nového dopravného prostriedku a ja som ostala doma s deťmi. Možno sa niekedy preveziem s ním… Viete čo je ale najväčší problém nízkych ľudí? No nie je to až také zlé, meriam skoro 158 cm. Tak ja Vám to teda poviem. Že nedočiahnete aj na zem aj na riadidlá. Ak áno, horko- ťažko. Môj milý bol taký nadšený, že ma presvedčil aby som si ten skvelý skúter vyskúšala aspoň na kúsku vo dvore.

čakali ma dva týždne tichej domácnosti

Máme ho veľký a teda problém by to nebol. Nasadala som ako skutočná dáma a motorkár v jednom. Po čele mi stekali kropaje potu ale s odhodlaním som bojovala s nástupom. Ono išlo to dobre, aj rozbeh bol super. Dokonca som aj zastavila pred vchodom do záhrady. Vtipnejšie bolo ale moje zosadanie. Keďže som nízka, musela som pri posledných centimetríkoch natiahnuť ruky a nakloniť motorku. Sranda bola tá, že pri tom pohybe som otočila rúčkou, ktorá ten skúter rozbiehala… Výsledok? Konečne nová bránička na záhradnom plote a dva týždne tichej domácnosti. PS: Tá výmena doškriabaných plastov nakoniec nebola až taká drahá. Akurát ma moja polovička nechce ku skútru pustiť ani na pol metra.