Svieťme úspornejšie, dá sa to!

Čím je vyspelejšia technológia v podobe tovaru na trhu, tým majú zákazníci prísnejšie požiadavky a detailnejšie priania. Dnešná doba určite nie je výnimkou, nová technológia náš trh, náš domov, ale v podstate aj náš osobný život zásobuje každým rokom. Týka sa to aj osvetlenia.

reflektory

21.storočie je okrem iného typické tým, že starú halogénovú techniku osvetlenia nahradila predovšetkým úspornejšia, ale aj praktickejšia forma, ktorá má navyše vyššiu životnosť a poznáme ju pod skratkou LED (Light Emitting Diode). Funguje na spôsob svetlo vyžarujúcej diódy vo vnútri spotrebiča, ktorej žiarenie si pýta menšiu spotrebu elektrickej energie a navyše je tým pádom ekologickejšia. Pri zriaďovaní osvetlenia interiéru ako aj exteriéru tak dnes zákazníci okrem iných vlastností hľadia aj na to, aby svietili úsporne, nakoľko táto cesta je im k dispozícii. Môžu siahnuť po spomenutom LED osvetlení, ktorého je dnes v podstate plný trh a zaplnilo už takmer každú domácnosť, každý exteriér, ako aj pracovisko či dielňu. Z tohto pohľadu určite stojí za zmienku led reflektor 100w.

  • Ten v podstate dokonalým, technologicky vyspelejším a hlavne cítiteľne úspornejším spôsobom nahradil staré 600w reflektory, ktoré ešte využívali halogén.

dva reflektroy

Spoľahlivo ho tak môžete využiť napríklad u seba v garáži, k osvetleniu exteriéru, ale aj budovy, niekoho možno zaujme aj nápaditý spôsob využitia v podobe upútania na reklamný billboard či reklamnú plochu. Konkrétnejšie modely sú osadené i COB čipom.
No nezabúdajme, že investícia do LED svietidiel je zároveň investíciou do budúcnosti, prakticky do istoty, že osvetlenie vydrží niekoľko dlhých rokov bez menšej závady. Je také úsporné a trvanlivé, že by sme ho mohli mať v prevádzke prakticky nonstop, takže skvele ho využijeme v areáli či pri činnosti, kedy potrebujeme svetlo takmer v nepretržitej prevádzke.