Starostlivosť o domáce zvieratko

Vaše dieťa vlastní veľmi veľa plyšových zvieratiek a často vás presviedča, že chce mať živé domáce zvieratko? Je to možné? Chceli by ste svojmu dieťaťu vyčariť úsmev na tvári? Musíte už dopredu vedieť, čo je nutné vykonávať okolo domácich zvieratiek.

 

Pes

Mať psa je ževraj pomerne jednoduché. Mnoho babičiek vlastní psa. Neustále vidím z okna skupinky babičiek s množstvom psov. Niektorej nestačí vlastniť jedného psa, ale má minimálne dvoch. Vídavam aj teenagerku, ktorá venčí svojho čierneho psa bez vodítka.

 

venčenie psa

 

Nič by na tom nebolo zlé, keby to nebolo bojové plemeno a ona by neustále netelefonovala. To vidím každé ráno aj poobede. Koľkokrát sme ostali stáť, keď bol pred nami jej pes, ktorého ani nezavolala k sebe. Nechala ho, kým pes sám príde k nej veľmi pomaličky. Našťastie ten pes nie je zúrivý, no nikdy neviete, čo mu príde na rozum. Môže hocikedy zaútočiť. Samozrejme nemá nikdy náhubok. To by bol už veľký luxus. Pochybujem, že práve táto teenagerka zbiera po svojom psovi exkrementy. Tiež by na to asi musela položiť telefón nachvíľu z rúk.

 

pes

 

Mačka

Niektoré babičky vlastnia v bytoch mačku. Na dolnej ulici som počula, že jedna babička sa starala o štyridsať mačiek v byte. Keďže sa nevládala o ne starať, vypustila ich na sídlisko. Potom tu behalo mnoho mačiek, ktoré ešte aj iné babičky kŕmili neustále. Predstavte si plno pokazeného jedla v umelých donáškových polystyrénových obaloch. Fuj, to smrdelo. Ak sa nedokážeme postarať o domáce zvieratko, nemali by sme si ho ani len kupovať. Tobôž, ak bývame v bytoch. V bytoch zvieratká nemajú dostatok priestoru na behanie a hranie, čo spôsobuje množstvo roztrhaných topánok, roztrhanej sedačky v obývacej miestnosti alebo aj chlpy po celom byte, dokonca aj v kuchyni v každom jedle. Ak to nechcete zažívať, nekupujte si domáce zvieratko, pretože by vám to dosť prekážalo.