Problémy a možné riešenia s erekciou v skratke

Nielen s nástupom vyššieho veku, ale aj dnešným povedzme na rovinu nezdravým životným štýlom, môžu nejedného človeka zaskočiť problémy so zdravím alebo iného charakteru. Civilizačné ochorenia alebo možné zdravotné problémy prichádzajúce vekom sú veľmi dobre známe a nebojíme sa s nimi priznať a diskutovať o nich, v nejednom prípade sa dokonca neustále sťažovať i v prípadoch, kedy nás zabolia kríže alebo noha. K takýmto povedzme ľahším, no zato pomerne nepríjemným (najmä po psychickej stránke) problémom radíme aj celkom rozšírenú, no menej diskutovanú tému, akou je porucha erekcie. Táto však zostáva viac tabu, v úzadí a toto možné zlyhanie považujú mhohí za veľmi súkromnú dilemu, akú si chcú nechať len pre seba a hľadať riešenie na vlastnú päsť.

v zajetí

Možné faktory v skratke
Problémy s erekciou môžu byť vyvolané psychickými alebo telesnými faktormi. Závažnejší je faktor druhý, čiže telesný, kedy môžeme vravieť o nedostatočnom prekrvovaní, a teda problémoch s cievami, kedy by sme sa rozhodne nemali hanbiť navštíviť lekára. Častejšie však bývajú faktory psychického charakteru, čiže problémy s erekciou vyvolané psychickou únavou, stresom, nedostatkom sebadôvery,… v prípade predčasnej ejakulácie zasa neschopnosťou ovládať svoje pocity. Za problémy s erekciou rôzneho druhu môžu v nejednom prípade poškodené nervy, respektíve narušená psychika, najmä počas ťažšieho súkromného alebo kariérneho obdobia.

milenci

Možné riešenia v skratke
Erektilná dysfunkcia sa prejavuje neschopnosťou dosiahnuť stoporenie alebo udržať stoporenie dostatočne dlhú dobu, aby prišlo k naplneniu kvalitného pohlavného styku. Prirodzeným riešením je skúsiť presedlať na zdravší životný štýl a zdravšie stravovanie, kedy je samozrejmosťou obmedziť vyšší príjem alkoholu, samozrejme cigariet, ako aj vyprážaných, mastných a celkovo ťažko stráviteľných jedál a naopak siahnuť po vyššom prísune vitamínov a minerálnych látok, pomôcť by mal aj pravidelnejší pohyb a vyhýbať sa stresovým situáciám. V inom prípade sa dá problém liečiť hormonálne alebo užívaním špecifických liekov s rýchlym účinkom.