Problém s erekciou zaskočí nejedného muža a to už po 30-ke!

V dnešnej tak-trochu chaotickej dobe plnej pokroku, no stále nezdravšieho životného štýlu a čoraz vyšších dávok stresu vlastne nemôže byť prekvapením, že problémy s erekciou postihnú nejedného muža a to v podstate v akomkoľvek veku. Tieto problémy logicky narušia aj jeho milostný a sexuálny život v prípade, ak má partnerku a tá už tento nedostatok spoznala.

polibek

Zvláštne, ale ako som už vyššie naznačil, málo prekvapujúce na tomto zistení je, že daný problém sa nemusí týkať iba postarších zamilovaných párov, respektíve dôchodcov, ani čerstvých dôchodcov, ale čísla aktuálne ukazujú, že spomenuté poruchy sa začínajú dotýkať už mužov po 30-ke! Všeobecnejšie štatistiky ukazujú na priemerný vek- 40ku, kedy by mal byť človek prakticky ešte na vrchole svojich síl, no žiaľ zdravotné, ale predovšetkým sexuálne problémy sa vo veľkom merítku začínajú prejavovať už v tomto období. Samozrejme sa to netýka všetkých mužov, ale ich počet je pomerne vysoký.

Je však zrejme rozdiel, či vravíme o občasnom pochybení alebo o ustálenom probléme. Určitá „nehoda“ sa predsa stane a určite stala takmer každému relatívne zdravému a potentnému chlapovi, ale pokiaľ je porucha pravidelnejšia a akosi neodchádza, to už môže značiť problém, kedy by mal dotyčný vyhľadať odbornú pomoc alebo začať s výraznou zmenou životosprávy či životného štýlu.

muž

Aj napriek tomu však v prípade slabšej, nekvalitnej alebo neúplnej erekcie hovoríme o probléme, s ktorým sa stretlo alebo pravidelnejšie stretávajú milióny mužov a asi aj to je hlavným dôvodom, prečo siahnu po rýchlom a efektívnom riešení typu Viagra, poprípade lacnejších generikách.
Danú poruchu by ale bolo správne liečiť odborne a dať na radu lekára, alebo od základu začať meniť svoje návyky, ktoré sa doposiaľ podpisovali za našu ustupujúcu telesnú kondíciu alebo časté nervové vypätie.