Pri výbere hokejovej výstroje pre brankára netreba zabúdať ani na prilbu

Brankár predstavuje zodpovednú úlohu. Chráni svoje bránkovisko pred súperom, avšak mnohokrát jeho ochrana nespočíva len na ňom, ale aj na tom, akým spôsobom je vybavený. Brankár môže byť akokoľvek šikovný, ak však on sám nie je dostatočne chránený, všetka jeho snaha môže vyjsť nazmar. Čo najlepšie poskladaná hokejová výstroj je to, čo by nemalo chýbať žiadnemu brankárovi. Kvalitná helma, betóny či hokejka – všetky časti sú rovnako dôležité a v prvom rade by mali byť hráčovi pri hraní nápomocné. Kvalitná hokejová výstroj ovplyvní to, čo zanechá brankár za sebou na ľade. Chráňte sa počas celej hry a podajte kráľovský výkon!

hokej

Hokejová prilba pre brankára – ako ju vybrať?

Najväčšej chyby, akej sa dopustíte, je vyberať hokejovú výstroj podľa vzhľadu. V prvom rade vám musí dokonale sadnúť a na prvom mieste by malo byť hlavne vaše pohodlie. Neoddeliteľnou súčasťou brankára je hokejová prilba, ktorá je súčasne dôležitá pre každého hráča. Poskytuje mu ochranu počas celej doby, kedy je hráč na ľadovej ploche. Náraz puku či stret so spoluhráčom býva v mnohých prípadoch veľmi tvrdý, preto by mala byť prilba vybratá tak, aby hráča chránila čo najlepšie. Pri výbere hokejovej prilby je dôležité poznať veľkosť hlavy. Aby ste tento údaj zistili, budete potrebovať napríklad krajčírsky meter, pomocou ktorého si obvod hlavy zmeráte veľmi jednoducho – priložte ho približne do tej výšky, v akej nosíte čiapku alebo šiltovku (približne v ½ čela) a zmerajte ju po celom obvode. Tento údaj vám bude slúžiť na porovnanie veľkostí od jednotlivých výrobcov. Treba však myslieť na to, že môžu existovať odchýlky medzi jednotlivými výrobcami, preto si ich veľkostné tabuľky dôkladne naštudujte. Prihliadajte tiež na to, či vás prilba na určitom mieste netlačí. Výstuha by tiež mala priliehať k čelu a k brade. Prilba musí hlavu hráča chrániť po celom obvode. Problémovou partiou býva zadná časť hlavy, kde býva prilba častokrát krátka. Rozdiel medzi zadnou časťou masky a zvyškom masky by nemal byť väčší než 1 centimeter.

zápas

Hokejová výstroj, ktorá vás ochráni

Prilba sa skladá z viacerých častí. Prilby s mriežkami sa v prípade brankárov používajú z jednoduchého dôvodu – poskytujú hráčovi väčšiu ochranu. Brankár predstavuje v tíme dôležitého hráča, ktorý je ohrozený najviac. Na stránkehttps://www.hokejovekorcule.sk/ nájdete širokú ponuku jednotlivých častí hokejovej výbavy pre všetky typy hráčov.