Prečo nechceme žiť zdravšie a kašleme na zdravší životný štýl?

Priznajme si, mnohí ľudia (a možno nie ste výnimkou) majú sklony k nezdravému životnému štýlu. Pochopiteľne, sme len ľudia a nie mohyly dokonalosti, ale verím, že udržiavať náš životný štýl v relatívne zdravej, respektíve zdravšej norme určite možné je. Len treba prejaviť aspoň určitý záujem a hlavne si uvedomiť dôsledky. Pochopiteľne sa dopustíme aj prehreškov, ale ide o to, mať záujem žiť zdravšie a snažiť sa toto uvedomenie zaviesť do praxe. Skrátka nebrať túto tému štýlom „žijem len raz a zdravý životný štýl je pre mňa niečo vonkoncom nezaujímavé“. Takéto myslenie je takisto extrém a nejde o prirodzenú ľudskosť. Prečo predsa nasilu ignorovať naše zdravie a možnosť cítiť sa lepšie?

popelník

V nejednom prípade sa žiaľ človek zbadá až potom, kedy ho v relatívne skorom veku dostihnú rôzne choroby ako ochorenie ciev, obezita, problémy s dýchaním, srdcom, infarkt, absolútna strata kondície a mužov v nemálo prípadoch porucha erekcie. A podobných civiliačných ochorení by sa žiaľ dalo spomenúť ešte viac.
Nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu, stres a toxínysú veľmi častou kombináciou dnešnej doby. Práca, potom alkohol, ľahké drogy, do rána bezcieľne zabíjať čas, následne sa rozvaliť na gauč, rozbaliť čipsy a celý víkend najradšej prespať po opici a hostiť sa rezňami pri TV. A kde je miesto k načerpaniu nových síl a ten apetít k vychádzke do prírody a tešiť sa z pekného počasia? Tak prirodzené veci, no pritom sa stávajú „out“.

chlap

Verte, že využiť voľnú chvíľu k psychickej i fyzickej regenerácii prostredníctvom zdravšej životosprávy, prostredníctvom pohybu na čerstvom vzduchu a prirodzeným odpočinkom, ktorý nemá podobu z „extrému do extrému“ sa rozhodne oplatí. Určite sa budete cítiť nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke oveľa lepšie, predovšetkým vyrovnanejšie, než po piatkovej degenerácii. Alkohol, drogy a obalenie nervov jedlom z nudy nie je nič iné, než klam. Sebaklam a strach z vlastného ja, ako aj zbytočné ignorovanie vlastnej nápravy k zdravšej duševnej i telesnej kondícii a kvalitnejšiemu sebapoznaniu.