Podľa čoho vyberať rukavice na hokej

Tak ako sa vyvíja herný štýl hokeja, technológie okolo tohto športu ako napríklad videorozhodca, či budovanie najmodernejších štadiónov, tak sa aj vyvíja hokejová výstroj. Tá je špecifická svojim počtom ochranných prvkov, z ktorých sa skladá a teda hovoríme aj o rukaviciach. Priblížime vám skutočnosti, ktoré je potrebné brať do úvahy pri ich výbere tak, aby ich majiteľ mal dokonalý cit na puku a aby nám rukavice na hokej pomohli ochrániť všetky prsty na rukách.

rukavice

Parametre rukavíc na hokej

Ruky každého hráča majú iný rozmer, rozdiel môže byť v hrúbke a dĺžke prstov alebo samotnej dlane. Dostávame odpoveď na otázku, prečo je ponuka rukavíc na hokej tak široká. Pomerne jednoducho teda dokážeme zistiť, ktorý typ a tvar nám ruku dokonale obopne a kedy získame voľnosť v oblasti zápästia. Tvary rukavíc potom môžeme rozdeliť do troch základných kategórií. Prvým je tzv. skosený strih, ktorý je príznačný širšou oblasťou prstov. Smerom k zápästiu sa potom rukavica zužuje čo zamedzí neželanému posúvaniu rukavice vpred a vzad po ruke. Rukavice na hokej môžu mať tiež anatomický strih, pri ktorom je ruka s rukavicou vo veľmi tesnom kontakte a cit na puku je na dokonalej úrovni. Posledným je rovný strih, ktorý je synonymom voľnosti. Tá je dopriata prstom i zápästiu a tento typ vyhľadávajú najmä hráči obľubujúci strelu zápästím.

Ďalším parametrom pri výbere tých správnych rukavíc na hokej je tiež úroveň na akej hokejista hráva. Amatérski športovci logicky vyhľadávajú tie cenovo najdostupnejšie varianty. Hráčom prinášajú požadovanú ochranu, pričom konštrukcia je ľahká a veľmi ohybná. Rukavice pre pokročilejších hráčov potom prinášajú technológie, ktoré možno nájsť aj u tých pre profesionálov. Cena je však stále prijateľná, použité sú materiály na kvalitatívne vyššej úrovni. Práca s hokejkou je takýchto rukaviciach na hokej potom komfortnejšia. Charakteristické je prešitie dlane alebo kvalitnejšie delenie prstov a zápästí. V tejto kategórii tiež môžeme nájsť modely s trojdielnym ukazovákom pre dokonalý cit. Profesionálom sa následne ponúkajú najvyššie modelové rady, ktoré sú vybavené materiálmi na odvádzanie potu. Antibakterialna podšívka potom zabezpečí dlhú životnosť rukavice na hokej.

hokejové rukavice

Ak máme spomenúť materiál, tak medzi profesionálmi je najviac preferovaný nylon a syntetická koža. Oba zabezpečia odvádzanie potu lepšie ako prírodná koža. Rukavice na hokej vyrobené z nylonu potom nie sú tak odolné ako tie vyrobené zo syntetickej kože.

Širokú ponuku kvalitných rukavíc nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk/.