Nie je pena ako pena

PUR, pamäťová- lenivá, studená, alebo latexová pena. Ani vy nemáte jasno v tom, aký je rozdiel v matracoch z týchto materiálov? Nemajte strach, nie je to nič komplikované.

Bábätko v ružovej sukni ležiace na posteli.jpg

PUR pena

Polyuretánová pena je jedným z najpopulárnejších materiálov, čo sa výroby matracov týka. Hlavným dôvodom je jej nízka cena. Prvotným materiálom, z ktorého je vyrobená, je ropný derivát, ktorý je spevnený špeciálnou technológiou. Medzi hlavné pozitíva týchto matracov patrí dobrá pružnosť a ortopedické vlastnosti. Mäkšia pena má o čosi kratšiu životnosť. Ak teda chcete aby vám matrac poslúžil o čosi dlhšie, siahnite po tvrdších kúskoch.

Studená pena

Matrace zo studenej penysú podobné tým z klasickej – polyuretánovej peny. Hlavný rozdiel spočíva v postupe výroby tohto materiálu. V tomto prípade materiál vzniká za pomoci vody a na jeho výrobu nie je potrebné žiadne teplo. Hlavnou výhodou je absencia látok ako napríklad formaldehyd, ktorý je pri výrobe matracov z klasickej PUR peny prítomný.
Studenú penu môžeme taktiež označiť za o čosi odolnejší a trvácnejší materiál.

Pamäťová – lenivá pena

Pamäťová pena je označovaná aj ako lenivá ( z anglického – lazy foam ). Aj v tomto prípade hovoríme o tom istom materiáli, teda o PUR ( polyuretánovej ) pene. Tá pamäťová je však spracovaná tak, aby spĺňala omnoho lepšie ortopedické vlastnosti. Svojim tvarom sa dokonale prispôsobí ľudskému telu, vďaka čomu je spánok omnoho pohodlnejší. Výhodou je ergonomické rozloženie matraca. To znamená, že je na jednotlivých miestach rozdielne tvrdý. To zabezpečí to, aby bolo vaše telo v takej polohe, ktorá je čo najprirodzenejšia.

Čiernovlasá žena, ktorá číta knihu v posteli.jpg

Latexová pena

Latexové matrace sú vyrobené z kombinácie prírodného a syntetického latexu, ktorý je spracovaný do formy peny. Má veľmi dobré antibakteriálne vlastnosti. Pozitívom je aj dobrá bodová elasticita a dlhá životnosť.