Leto – moje najobľúbenejšie ročné obdobie

Bože, ako ja sa teším na leto. Je to moje najobľúbenejšie obdobie v roku. Prečo? To sa hneď dozviete. Prajem príjemné čítanie. Jednoducho len keď sa povie leto, vybaví sa mi kúpanie, zábava, slniečko a celkovo toto obdobie je tak veľmi krásne. Ľudí grilujú, užívajú si teplo a jazdia na dovolenke, nič neriešia… a práve preto toto obdobie tak zbožňujem. Jednoducho v tomto období stále chodím von, pretože si to jednoducho užívam. Vždy odpočítavam dni, kedy už bude leto, pretože v lete je to jednoducho úplne iné ako v akomkoľvek inom ročnom období. Keď to porovnám napríklad s presným opakom leta, máme tu zimu, ktorú naopak okrem Vianoc neznášam.

s

Prečo? Pretože zima je depresívna, človek ani nemôže poriadne ísť von, pretože stále len prší a jednoducho toto obdobie nemám rada. A to už vôbec nehovorím o tom, že v zime sa cítim jednoducho zle, mám často depresie a je to ročné obdobie, ktoré len dá sa povedať „prežívam“. Neviem prečo, ale od určitej doby to tak mám a v zime sa vždy cítim zle a neviem, čím to je. Inak mi žiadne iné ročné obdobie nevadí. Napríklad jar je veľmi fajn, to začína všetko kvitnúť, začína sa prebúdzať príroda a je to krásne.

s

Potom je to tu Leto, ktoré som už spomínala, kúpanie, zábava, grilovanie, jednoducho najlepšie obdobie v roku. Potom jeseň, ktorú mám tiež svojim spôsobom rada. Začínajú sa farbiť listy do všemožných farieb, ako je hnedá, žltá, červená, zelená, v tomto období sa dá tiež na jeseň tvoriť veľa vecí, obkresľovať listy a tak ďalej. A o zime som už hovorila, ako na mňa pôsobí. Takže keby som to mala zhrnúť, najlepšie je jednoducho Leto a myslím, že sa môj názor nezmení. V lete sa dá robiť toľko vecí, nádherne svieti slniečko, je nádherne. A plno ľudí má tiež leto spojené s prázdninami, a deti sa na leto tešia, pretože budú mať letné prázdniny.