Letná dovolenka na Duchonke

Nastal čas jari a vy rozmýšľate, kde si pôjdete vychutnať čas s rodinou na letnú dovolenku? Vynikajúcim riešením je práve Duchonka. Duchonku nájdete od Nitry smerom na Topoľčany. Prejdete dedinku Prašice a za chvíľu ste na mieste. Duchonka je jazero. 

Kúpanie na Duchonke

Práve tu objavíte veľa oddychových miest, kde sa viete okúpať so svojou rodinou. Duchonka je rozdelená na hrádzu, malú pláž a veľkú pláž. Pri hrádzi je to z pohľadu turistov najzaujímavejšie. Rozprestriete si deku a šup do vody. Kúpanie je na vlastné riziko. Môžete tu využiť vodné bicykle, či sadnúť si hneď vedľa na terasu a poriadne sa najesť.

pláž

Reštaurácia na hrádzi ponúka rôzne jedlá od pečeného pstruha, rezeň, pizzu alebo iných pochutín. Nájdete tu aj zmrzlinu, čo ocenia najmä vaše deti. Malá pláž je ideálne pre malé deti. Je tam nízka voda, kde sa môžu vykúpať do sýtosti. V blízkosti je aj občerstvenie, kde si môžete dať kofolu, pivko alebo skvelé langoše. Veľká pláž začala byť dosť obľúbeným miestom na relax. Je tu množstvo priestoru na plážový volejbal, oddych, zmrzlinu alebo kúpy plaviek alebo tričiek. Nad veľkou plážou je novinka Nová Duchonka. Ponúka aj živú hudbu, kávičku, občerstvenie, ihriská, trampolíny pre deti a neoceniteľnú prírodu. Je to miesto, kde to žije.

dovolená

Ak obľubujete prechádzky, tu sa môžete prechádzať od rána do večera. Pri prechádzke natrafíte na kempujúcich, či už v stanoch alebo v karavanoch. Aj mimo sezónu je to doslovne plné ľudí. Voda je tu zvyčajne dosť studená, ale v mesiacoch júl či august sa príjemne vyhreje. Vo vode žijú rôzne druhy rýb. V blízkosti Duchonky sa nachádzajú rôzne chatky, kde sa môžete ubytovať. Majitelia sú veľmi ochotní a milí. Privítajú každého jedného záujemcu. Dokonca je možnosť sem vycestovať aj s bábätkami. S kočíkom sa poprechádzate po celej Duchonke a dieťatko môže pekne spinkať.