Komu a prečo sa oplatí investovať do hliníkových okien?

Okno z hliníkových rámov so sebou prináša niekoľko výhod. K tým najpodstatnejším sa radí fakt, že takáto forma okien má v porovnaní s inými materiálmi tendenciu vydržať najdlhšie. Má životnosť s odhadom až na 100 rokov alebo skrátka jednu celú generáciu. A to aj napriek ľahkému stupňu údržby. Nielen z týchto dôvodov sa tak môže aj vyššia hlinikove okna cena zdať naozaj výhodná.

Podstatným faktorom je aj dizajn a fakt, že takáto forma pôsobí štýlovo, atraktívne a moderne. Hliníkové rámy si navyše udržia svoju pôvodnú podobu na veľa rokov, nežiadajú si náročnejšiu starostlivosť ako napr. drevo. A ekologických sympatizantov možno poteší aj informácia, že hliník je 100 % recyklovateľný. Takéto rámy sú síce štíhle, majú nižšiu hmotnosť, no aj napriek tomu sa spoľahlivo využívajú na udržanie väčších skiel vďaka svojej kvalitnej nosnosti.

Žena premýšľa

Výhody – Nevýhody

Pozitívnych vlastností sa tak s touto voľbou spája hneď niekoľko. Záleží však takisto od individuálnych preferencií. Ak niekto napr. netúži po väčších sklenených výplniach, táto vyššia investícia by mohla byť zbytočná. Rovnako tak aj v prípade budovy, čo je typická starším vzhľadom alebo štýlom z čias minulých. V takomto prípade by moderné hliníkové okno mohlo po vizuálnej stránke „kričať“ a teda vditeľne do tohto kontextu nezapadať.

Pekná žena

Pokiaľ však presnejšie viete, čo chcete a chcete sa informovať o kvalitatívnych vlastnostiach takéhoto prevedenia, potom ide o spoľahlivú voľbu s tendenciou vydržať niekoľko desaťročí a to prakticky pri minimálnej náročnosti z hľadiska údržby.

Rovnako ide o vhodnú voľbu v prípade atraktívnych a náročnejších tvarových riešeniach. To znamená, že na hliník sa oplatí vsadiť napr. z hľadiska veľkorozmerných skiel a vtedy, ak sú vašim plánom veľké okná.

Hliník je ušľachtilý kov čo zároveň značí jeho vyššiu odolnosť, čo je napríklad výhodou pri zabránení možného násilného vniknutia.