Kedy vravíme o predčasnej ejakulácii?

Možno by ste sa čudovali, ale sexuálny život neprebieha u každého muža podľa jeho vysnenej fantázie a v mnohých prípadoch ani podľa jeho silných slov. Aj keď ho možno netrápi priamo impotencia či nedorozumenie s partnerkou, môže sa potýkať so stále bežnejším problémom, akým je predčasná ejakulácia a v tomto smere určite nie je sám.

černé prádlo

  • Pochopiteľne však musíme rozlišovať, či ide o situáciu, kedy sme si užili pomerne plnohodnotný styk, no chceli by sme, aby trval ešte dlhšie (čo je už prekonávanie samého seba a možno i prírodných zákonov) alebo či ide o oveľa chúlostivejší prípad, kedy k predčasnému vyvrcholeniu prichádza za circa menej ako jednu minútu.

Predčasná ejakulácia je tak pomenovanie problému v posteli, akým je v tomto prípade druhý spomenutý prípad. Z odbornejšieho hľadiska tak vravíme o predčasnej ejakulácii konkrétne v druhom prípade, kedy je styk skutočne krátky a vyvrcholenie možno ešte rýchlejšie, než poriadny styk vôbec začne. Konkrétnejšie sa za veľmi skoré vyvrcholenie u muža považuje doba kratšia než 5 minút, zvyčajne jednu až dve minúty po tom, ako nastane pohlavný styk.

blondýna

  • V tomto prípade môže svoju rolu zohrávať aj unavená psychika, respektíve stres a teda znížená schopnosť ovládať svoje pocity. Ide o pomerne častý faktor a možnú príčinu.

Je tak pravdepodobné, že predčasná ejakulácia je problémom psychického charakteru a zvyčajne tak nejde o nič vážne. Možno to chce len chvíľu strpenia, nastavenie kľudnejšieho životného štýlu a vyhýbať sa zbytočným stresovým situáciám. To vravíme o tom najprirodzenejšom riešení, ktoré nám prakticky nepomôže iba so sexom, ale aj s urovnaním si vlastných myšlienok. Zo spomenutého ale vyplýva, že pozitívna zmena v posteli sa však asi preukáže až časom, respektíve psychická regenerácia si pýta svoj čas. V opačnom prípade je tu možnosť siahnuť po prostriedkoch, akými sú špeciálne gély alebo kondómy na penis, ktoré ejakulácu oddialia. V tomto smere tak poznáme i tablety dapoxetine.