Kde kúpiť dobré pneumatiky na svoje auto

Pneumatiky môžete kúpiť, takpovediac, z druhej ruky, v kamennej predajni, na internete alebo priamo v autoservise. Ktorý spôsob je najlacnejší, najrýchlejší a najpraktickejší? Závisí to aj od vás a vašich požiadaviek.
Čierne pneumatiky naukladané v rade.jpg

Kamenné predajne sú istota

Mne sa osvedčila najviac kúpa v kamenných predajniach. Nie som žiadnym odporcom online obchodov, no pneumatiky si vždy rád ohmatkám a prezriem na vlastné oči. Už pár rokov som verný predajni pneumatík Dubnica, no na Slovensku nájdete mnohé dobré predajne. Absolútnym plusom je predaj a výmena na jednom mieste, teda v pneuservise, čo aj prípad spomínanej predajne, ktorú navštevujem ja.

Cez internet opatrne

Na to, že som zástancom kúpi pneumatík v kamenných predajniach, mala vplyv jedna skúsenosť s ich kúpou cez internet. Pri doručení som dostal úplne iný typ pneumatík, aký som si objednal. Samozrejme, že mi ich bez problémov vymenili, no keďže som bol už objednaný do pneuservisu, tak i to celkom skomplikovalo život.

Ešte pred touto skúsenosťou som taktiež zažil prípad, kedy drahé pneumatiky, ktoré sa tvárili ako záruka kvality, boli v skutočnosti lacnou somarinou. Vydržali mi jednu a pol sezóny, a potom putovali do zberu. Na internete však nájdete mnohé predajne, takže ak natrafíte na nejaké dobrú, zodpovednú a takú, ktorá predáva naozaj kvalitný tovar, ostaňte pri nej, ja som to šťastie, bohužiaľ, nemal.
Detail na pneumatiku strieborného auta.jpg

Z druhej ruky nikdy!!!

Napísal som to s troma výkričníkmi, pretože ojazdené pneumatiky naozaj nie sú dobrou voľbou. Skúsil som to dvakrát a v oboch prípadoch išlo len o vyhodené peniaze. Pneumatiky poslúžili polovicu sezónu, a to aj napriek tomu, vyzerali zachovalé. Nehovorím, niektorí z vás majú s takýmto predajom pozitívne skúsenosti, čo však nie je môj príklad. Pneumatiky, ktoré už boli používané mi ani v jednom prípade neposkytol to, čo som od nich čakal.