Chcete zmenu? Začnite svetlami

Vždy som si myslela, že mám vo svojom živote všetko usporiadané presne tak, ako som to chcela. Ale po čase som prišla na to, že to bolo len moje prianie. Nedarilo sa mi a bola som nervózna zo všetkého, čo je okolo mňa. Poznáte ten pocit, keď vám ide na nervy aj to, keď niekto dýcha? Už som si jednoducho sama sebe prekážala. Všetko mi šlo na nervy a bola som taká nervózna a nie vo svojej koži, že to bolo viac, než na nevydržanie. Rozhodla som sa preto, že musím so svojím životom urobiť niečo rázne, aby to jednoducho pohlo všetky veci ďalej.

osvětlení

Rozhodla som sa, že potrebujem zmenu, nech sa deje čokoľvek. Práve zmena mi pomôže k tomu, aby som sa cítila lepšie, aby som aj lepšie vyzerala a aby bolo všetko, čo sa v mojom živote stane, nejakým spôsobom závažné a ovplyvnilo ma. Problém však bol, že som nevedela, ako na to.

Niekedy však asi stačí len to, keď človek vie, čo chce. A keďže som to vedela, prichádzali ku mne rozhodnutia doslova z čista jasna. Takže som najprv dala výpoveď v práci. Vedela som, že si musím nájsť nejakú lepšiu, ktorá ma bude dostatočne motivovať k tomu, aby som sa posúvala ďalej, takže som sa rozhodla. A ďalej som sa rozhodla, že si prerobím svoj domov. Ako? To som nemala tušenia. Ale vedela som, že mi už ide na nervy aj moje svetlo. Tak som kúpila led panely a okrem toho aj pásiky a žiarovky. Keď má byť svetlo v mojom živote, musí byť predsa aj doma, no nie?

led panel

Je zvláštne, aké drobnosti vedia ovplyvniť náš život. Niekedy je to obyčajné svetlo a niekedy je to výpoveď a začnú sa veci hýbať smerom, akým skutočne potrebujete. Možno som potrebovala práve to, aby som začala byť zo všetkého nervózna. A vy to možno potrebujete tiež. Keď však chcete vidieť nejakú zmenu, začnite od seba. A keď vám to nestačí, tak pokračujte svetlami. To je to najlepšie, čo urobíte, verte mi.