Ako rozpoznať kvalitné pneumatiky od tých nekvalitných

Ak sa vám podarí nájsť super kvalitné kúsky v akcii, samozrejme, by bola hlúposť neušetriť. Druhým a omnoho horším prípadom, sú ale lacné a zároveň nekvalitné pneumatiky. Možno sa pýtate, čo môže byť na týchto výrobkoch nekvalitné. Ajajáááj! Strašne veľa vecí. Začína sa to pri nekvalitnom plášti, pokračuje nekvalitnými materiálmi a končí tým, že na aute nesedia tak, ako by mali. My sa však nebudeme venovať tomu, čo všetko môže byť na pneumatikách zlé, ale tomu, ako vybrať tie dobré.

Koleso na čiernom aute

  1. Dnes sa nie je problém dostať k rôznym recenziám, teda praktickým skúsenostiam používateľov. Na internete si vyhľadajte rôzne diskusné fóra, podotýkame, že nestačí pátrať na jednom. Po ich preštudovaní, si zosumarizujte všetko, čo ste sa dozvedeli. Takto sa môžete dozvedieť, aké skúsenosti majú ľudia a jednotlivými značkami.
  2. Na pneumatikách nájdete aj niekoľko veľmi užitočných údajov. Dôležité sú najmä tieto tri:
    – Priľnavosť : Tento údaj je značení veľkými tlačenými písmenami. AA označuje najlepšiu priľnavosť, o čosi horšie sú na tom pneumatiky so značením A, za nimi nasleduje značka B, ktorá znamená, že priľnavosť je priemerná, no a dostatočnú priľnavosť označuje písmeno C.
    • Opotrebovanie dezénu : Referenčná hodnota nad sto je považovaná za istú záruku kvality. Nižšie čísla, zas naopak hovoria o nie najlepších vlastnostiach.
    • Teplotná odolnosť : odolnosť voči teplo môže byť označená písmenom A až C, pričom áčko označuje najväčšiu odolnosť voči teplote.

pneumatiky na hromadě

  1. V neposlednom rade, by ste mali pneumatiky nakupovať len od renomovaných výrobcov. Širokú ponuku kvalitných kúskov nájdete napríklad v ponuke pneuservisu v Dubnici nad Váhom. Pneumatiky Dubnica si v poslednej dobe chvália aj samotný užívatelia. Na tomto mieste môžete navyše využiť aj kompletné služby pneuservisu, teda ich výmenu, či uskladnenie.