Tantrické masáže: Ich plnohodnotný význam a pozitívne účinky na človeka

Klasické masáže sú v podstate veľmi dobre známe a dostupné služby takmer na každom kroku. Ich výsledkom je predovšetkým požadovaná telesná regenerácia. Avšak vieme, že existuje viacero druhov masáží a zaujímavejšie praktiky ako aj účinok na človeka prinášajú predovšetkým tie, ktoré miešajú klasickú masáž s istou duchovnou náukou a orientálnymi smermi. V tomto smere je azda najznámejšia tantra masáž a my si ju v tomto článku predstavíme bližšie.Horiace sviečky, relax
Ide teda o spojenie klasickej masáže s tantrickým učením, ktoré je staré už niekoľko tisíc rokov a postupne svoju formu rozširovalo o nové poznatky a následne praktiky. Aj v súčasnosti odkazuje na techniky, ktorých cieľom je čerpanie čerstvej životnej sily prostredníctvom zmyselných dotykov medzi dvoma ľuďmi. Veľmi efektívnou technikou je v tomto smere práve tantrická masáž.
Tá sa však na rozdiel od klasickej masáže zameriava na viaceré dôležité partie nášho tela, a to konkrétne aj na intímne body, ktoré sú podľa učenia tantra masáže silným zdrojom ľudskej energie, pričom správne praktizovaná masáž v tejto intímnej oblasti dokáže dobiť životnou a sexuálnou silou celé telo, ale aj vnútorné vnemy. Musí byť však vykonaná masérkou, ktorá je s technikou tantrických masáží dostatočne, vlastne v kvalitnej miere oboznámená, rovnako ako s týmto starým učením.

  • Teda áno, výnimku netvorí ani masáž penisu, respektíve lingamu (symbol mužstva) a v prípade žien masáž joni (symbol ženskosti).
  • Zákazníkom môže byť muž, žena, ale aj páry, pričom v prípade heterosexuálne orientovanej zákazníčky zmyselné dotyky vykonáva masér.
  • Základom je čisté, relaxačné a príjemné prostredie spolu s úvodným rituálom namaste, počas ktorého upadne možná prvotná nervozita či hanblivosť.

Masér masíruje ženu
Okrem dobitia novej životnej energie, vrátane tej sexuálnej a získania nových poznatkov, pochopenia a obzorov je výsledkom takisto odstránenie emocionálnych, psychických, ale tiež fyzických a intímnych blokov.