Staré Indické učenie tantry

Pokiaľ sa zaujímate o kultúru a náboženstvo iných krajín a obľubujete skúšať netradičné veci, určite ste už niekedy počuli o tantre. Tantra je starodávne Indické učenie, ktoré je dodnes veľkou súčasťou náboženstva Hinduizmu a Indickej kultúry. Vychádza zo ženského a mužského princípu a prepojenia fyzického bytia s tým psychickým.

Meditácia a objavenie vyššieho bytia

Ide teda o ezoterické a mystické učenie, ktorého úlohou je prepojenie, nie len mužského a ženského princípu, ale taktiež aj všetkých vecí a bytostí vo vesmíre. Podľa tantry totiž všetko medzi sebou spolu navzájom súvisí a je prepojené. V tomto náboženskom učení sú hlavnými aktérmi boh Šiva a bohyňa Šakti, ktorí symbolizujú práve mužské a ženské spojenie, ktoré spôsobilo vznik celého vesmíru. Neodmysliteľnou súčasťou tantry sú tantrické obrady, meditácie, rituály a masáže, počas ktorých sa stimulujú rôzne energetické body na ľudskom tele, vďaka čomu sa tvorí životodarná sexuálna energia. Táto energia potom symbolizuje spojenie medzi mužom a ženou, ktorým sa podľa starého tantrického učenia rodí svetlo. Cieľom tantry teda nie je dosiahnuť sexuálne uspokojenie, ale naučiť sa pracovať so sexuálnou energiou tak, aby sme dosiahli rovnováhu medzi psychickým a fyzickým stavom, čím dokážeme odhaliť tajomstvo nášho vyššieho bytia.

Rituálny tantrický obrad

Toto náboženstvo sa často stretáva s kritikou a predsudkami, najmä od vyznávačov iných tradičných náboženstiev, ktoré považujú všetko sexuálne za niečo hriešne. Ako sme však už spomenuli, nejde tu o sexuálne služby, ale skôr o vyššie duchovné prepojenie energií. Keď vás teda tantra zaujala a chcete si do svojej zbierky netradičných zážitkov pridať ďalší, na ktorý určite nezabudnete, neváhajte a vyskúšajte toto tajomné učenie na vlastnej koži. Najčastejšie tak môžete urobiť prostredníctvom tantrickej masáže, avšak dajte si pozor, aby ste išli do naozaj dobrého tantrického salónu so skúsenými tantrickými učiteľmi, ktorí presne vedia ako vám zabezpečiť nezabudnuteľný spirituálny zážitok.