Aj brankárska výstroj prešla vývojom

Hokej je jeden z najobľúbenejších športov na Slovensku. Minimálne cez majstrovstvá sveta má rozhodne najviac fanúšikov a najviac odborníkov. To čo musia hokejisti, brankári a celý tím absolvovať počas každého zápasu je náročné ako fyzicky, tak aj psychicky. Za kľúčového hráča celého tímu sa dá označiť určite brankár. Preto aj brankárska výstroj má svoje špeciálne miesto a je určite iná ako výstroj ktoréhokoľvek hráča. Má to svoje opodstatnenie.

brankářská výstroj

Menšie vesty a užšie betóny

Tak ako všetko aj brankárska výstroj sa vyvíjala a menila. Nie je tu reč o historickom vývoji v zmysle vyvinutia a zavedenia nových a lepších materiálov, ale skôr o tom ako v určitých rokoch menili isté prvky brankárskej výstroje. Tak napríklad brankárom sa zúžili ich betóny. Predtým boli širšie a zároveň aj vyššie. Neskôr sa už začali používať užšie a aj trochu nižšie brankárske betóny. Toto obmedzenie nastalo aj preto, aby sa samotným brankárom lepšie pohybovalo. Ďalšou úpravou, ktorú prešla brankárska výstroj je aj vesta.

lední hokej

Tá tak trochu „schudla“ to znamená, že je menej vystužená najmä v oblasti bicepsov a na predlaktí. To je len zopár malých zmien, ktorými za posledné roky brankárska výstroj prešla. A je možné, že stále sa bude niečo meniť. Keďže sa doba hýbe vpred, aj nové nápady a postrehy v oblasti hokeju budú určite vítané. Aby výkony boli čoraz vyššie a lepšie a zároveň úrazy čoraz menšie. https://www.fler.cz/shop/marrci/prodano/seznam%3Fucat%3D311619 Brankárska výstroj v prvom rade chráni brankára pred úrazom a pred tým, aby dostal puk do tváre alebo ktorejkoľvek inej časti. Základom je teda prilba, ktorá má vpredu mriežku, na rozdiel od prilby útočníka. Tiež má špeciálne chrániče na rukách, na chrbte a každý brankár musí používať suspenzor. Celá brankárska výstroj je vyrobená z odolných a kvalitných materiálov.

Príslušenstvo k brankárskej výstroji

K výstroji brankára okrem hokejky, prilby, vesty, korčúľ patria aj iné prvky ako napríklad rôzne chrániče krku, kolien, potom plexi pod masku, ktorá chráni časť krku, rôzne vnútorné a vonkajšie pásy. A pre diváka veľmi dôležitá časť brankárskej výstroje a to je dres, na ktorom býva zobrazený erb tímu alebo národný znak.

Najlepší výber brankárskej výstroje nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk.