Monitoring kanalizačného potrubia

Najčastejším problémom, ktorý sa pri chybách kanalizácie a kanalizačných potrubí vyskytuje, je ich zablokovanie, ktoré spôsobuje nepriechodnosť. V takto blokovaných potrubiach sa následne hromadia nečistoty, splašky a odpadová voda, ktorá môže v tých horších prípadoch vytrysknúť kvôli silnému tlaku mimo potrubie. Aby ste takejto situácií zabránili, je mimoriadne dôležité sa o vašu kanalizáciu starať, a to tým, že do nej nebudete vhadzovať veci, ktoré tam nepatria.

olej na vysmážanie

Jedná sa najmä o mastné zvyšky jedla alebo pokazené potraviny, ktoré ľudia často s obľubou splachujú do kuchynského drezu či do záchoda. Najviac https://wanda.pluska.sk/pri-akom-pohybe-spalite-najviac-kalorii/wellness-a-fit/fitness/785557.html nebezpečnými sú hlavne použité oleje z vyprážania, ktoré do umývadla vôbec nepatria. Takéto kuchynské olejové zvyšky sa spláchnutím do drezu nerozpustia, ale naopak sa zadržiavajú vo vnútorných stranách potrubia, kde sa na nich postupne lepia ostatné pretekajúce nečistoty. Takýmto spôsobom sa potom tvoria veľké nánosy odpadu, ktoré blokujú prúdenie odpadovej vody a spôsobujú tým pádom upchatie kanalizácie.

kuchynský drez

Žiadne jedlo ani iné potraviny či nebodaj použité hygienické produkty ako sú vložky, plienky alebo vlhké utierky sa do kanalizácie vhadzovať nesmú. Spôsobiť môžu totiž to zapchatím oveľa väčšie problémy, ktoré môžu viesť až k výkopovým prácam. K tomu, aby ste podobným chybám predchádzali je nevyhnutné samozrejme spomenuté potraviny a iné produkty odhadzovať na miesta, ktoré sú na tento účel určené. Vrátane toho však viete priebežne kontrolovať „zdravie“ vášho kanalizačného potrubia aj za pomoci TV monitoringu kanalizácie AB-Krtkovanie. Monitoring sa vykonáva s kamerou, ktorá je zavedená dovnútra do potrubia a následne sa cez TV monitor sleduje jeho stav. Táto metóda je účinná v odhaľovaní a lokalizovaní nie len viditeľných chýb, ale taktiež i tých okom nevšimnuteľných. S jej pomocou sa dajú odhaliť ukryté miesta poškodenia a iné hrozby, ktoré by mohli ohrozovať dobrý stav prietoku potrubia.